Fındıklı Halkına Taahhüdümüzdür!

1949

Şirin ilçemizin halkının sahili ile buluşabilmesi için yapılmakta olan SAHİL PARKI’nın tüm ilçe halkını ve çocuklarımızı sevindirdiği bir gerçektir. Her ne kadar kredi kullanılarak toplam maliyeti 15 milyona mal olan bu parkın borçlarını FINDIKLI halkı ödese de imalat sürecinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Sevgili Fındıklı Halkı gelişmeleri duydunuz mu?

Nefes alanlarımızdan biri olarak imal edilen SAHİL PARKI’nın bazı bölümleri satılıyor. İlçemizin kamusal alanı olan SAHİL PARKI 27 Şubat 2019 günü 29 yıllığına ihaleye çıkartılıp, FINDIKLI HALKINA ait bir alan birilerine hediye edilmeye çalışılmaktadır. Hem de devir hakkı verilerek.

Daha dün FINDIKHAN oteli konusunda halkımızın yaşadıklarını unutan belediye başkanı ve bu ihaleyi yapanlar ne yapmak istiyor? AKP belediyeciliğinden önce uzun süreli kiralama olmamasına rağmen, “FINDIKHAN oteli zaten uzun yıllığına kiralamış, biz ne yapalım” diye serzenişte bulunanlar yeni bir sözleşme ile süreyi 25 yıllığına uzatmışlardır. Yani tüm FINDIKLI halkının güzel anılarının olduğu FINDIKHAN tesisleri halkın kabusuna dönüşmüş durumda idi. İlçemizin değerli iş insanlarının burayı devralması ile FINDIKLI halkı bir nefes almış oldu.

Şimdi ise sahil parkını ihaleye çıkaranlar yeniden FINDIKLI HALKINA ait bir alanı ipotek altına almaya çalışmaktadır.

Yerel seçimlere bir ay gibi bir süre kalmasına rağmen kamusal alanlarımız, kime veya kimlere peşkeş çekilmeye çalışılıyor?

Bu yanlıştan dönülmeli ve bu tür alanlarımızın FINDIKLI HALKINA ait olması temel ilke olmalıdır.

İhaleye girecek olan firmaların Fındıklı Halkının duyarlılığını göz önünde tutacaklarını, İhale komisyonunun Fındıklı Halkına ait olan bu alanların peşkeş çekilmesine izin vermeyeceklerini düşünmekteyiz.

Buradan uyarıyoruz;

Yerel seçimleri aldığımızda halkımızdan kaçırılarak birilerine verilen bu alanların FINDIKLI HALKINA geri kazandırılmasını sağlayacağız.

Kamusal alanlarımızın tamamı FINDIKLI HALKININ olacaktır.

İhale edilmeye çalışılan alan, Fındıklı Belediyesi tarafından imal edilerek Kadınlarımızın işletebileceği ve istihdam sağlanacağı bir alan olmalıdır.

BİZ CUMHURİYET HALK PARTİSİ FINDIKLI BELEDİYE BAŞKANI VE MECLİS ÜYELERİ OLARAK HALKIMIZA SÖZÜMÜZDÜR

SAHİL PARKINDAKİ TÜM ALANLAR BELEDİYEMİZ BÜNYESİNDE KALACAK VE İŞLETİLECEKTİR.

HİÇ KİMSE FINDIKLI HALKINDAN DAHA KIYMETLİ DEĞİLDİR.