Fındıklı Çocuk Buluşması’nda yaptığım konuşma

1824

Islanmış olmayan bir dünyayı bu çocuklara bırakabilmek için çocuklar bizim size karşı sorumluluklarımız var. Çünkü bu dünya bize atalarımızdan miras kalmadı, onu siz çocuklardan ödünç aldık. İyi ki varsınız, iyi ki sizler gibi kardeşlerim, çocuklarım var. İyi ki siz çocukların anneleri, babaları var, hoşgeldiniz hepiniz. Bu arada bu etkinliğin görünmez kahramanları var. Özlem, Cansu, Hazal ve Fındıklı Gençlik Topluluğu, bütün aileler adına hepinize çok teşekkür ediyoruz. Bu etkinliğin oluşmasında desteklerini yanımızda hissettiklerimiz var, Çankaya, Konak Belediyesi var. Şubadap Müzik Topluluğu var. Buradan Çankaya, Konak Belediyesi’ne ve oradaki tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. 

Bugün burada ilk adımını atacağımız Fındıklı Çocuk Topluluğu için yaptığımız bu etkinliğin burada bitmesini istemiyoruz. Sizlerle ve sizin duyurarak çağıracağınız çocuklarla yapacağımız ikinci etkinlik, hatta yarınımızı 31 Mart tarihinde eğer yerel seçimlerde iktidar olabilirsek, -ki olacağız ona inanıyoruz-  çocuk meclisini kurarak çocuk belediyesinin adımları olarak görüyoruz.

Çocuklar olmadan biz olamayız, o zaman çocuklarımızın da karar sahibi olduğu bir belediyeyi yaratmak için bugünden yola çıkacağız ve yarın çocuklarımıza emanet edeceğiz bu belediyeyi, daha doğrusu bu ülkeyi, bu dünyayı. 

Aydınlık günler mücadeleyle, umutla, inançla kazanılır, hepinize tekrar hoş geldiniz diyor ve teşekkür ediyorum.

Konuşmayı izlemek için tıklayınız