Adımız da Soyadımız da Fındıklı

1775

Cumhuriyet Halk Partisi Fındıklı Belediyesi Başkan Adayı Ercüment Çervatoğlu sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Fındıklı’nın sevilen adayı Çervatoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

”Merhaba,
Ben Ercüment Şahin Çervatoğlu. Bildiğiniz gibi CHP’nin Fındıklı Belediye Başkanı adayıyım. Öncelikle izin verirseniz size kısaca kendimi tanıtmaya çalışayım.

Başköy’den Mustafa (Topal Mustafa) ve Fitnet Çervatoğlu’nun dört çocuğundan biriyim. 1968 doğumlu evli ve bir çocuk babasıyım. İlkokulu Başköy’de Ortaokulu Arılı Köyünde Liseyi Fındıklı Lisesinde okudum. Lise sonrası İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümünü kazanarak üniversite hayatına başladım. Daha sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümüne geçtim ve 1992 yılında mezun oldum. Mezuniyetimden sonra altı yıl bölgemde ticari faaliyetle uğraştım ve 2014 yılına kadar yayın yapan Karadeniz Umut Radyosunun kurucularından oldum. Ankara’da bir süre doğalgaz sektöründe ve Su fabrikasında çalıştım. Makina Mühendisleri Odasında Teknik Görevli olarak ve Yönetim Kurullarında görev aldım. Türk Mühendis Mimar Odaları Birliğinde Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundum. Bursa’da aile şirketi ile İnşaat sektöründe çalışmalar yürüttüm. Makina Mühendisleri Odasında Denetleme Kurulu Üyeliği ve Bursa şube sekreter üyeliği görevini üstlendim. Ankara’daki ikinci dönemimde Makina Mühendisleri Odasında Genel Sekreterlik ve Yönetim Kurulu üyeliğini 2018 yılına kadar yürüttüm. 2015 yılından bugüne ata topraklarında ticari faaliyetlerimi inşaat sektöründe ve beyaz eşya ile ev tekstili bayilikleri yürütmekteyim.

Mesleğimdeki başarılarımı mühendis abilerim değerlendireceklerdir. Ama ben size mühendisliğimi değil, sosyal yanımı anlatmak istiyorum.

Uzun yıllardır sosyal hayatın içinde, ekonomik ve demokratik mücadelelerin yorulmaz bir parçası olmaya çaba gösteriyorum. Ülkemi, Türkiye’mizi çok seviyorum. Hepimiz gibi bende bir yurtsever olarak, onun en küçük parçasının kurbanı olurum. Bu bağlamda Fındıklı’ya, derelere, yaylalara kısacası ben bu toprağa aşığım. Sadece doğasına değil arkadaşlarıma, dostlarıma, komşularıma kısacası siz hemşerilerim de benim yaşamımın vaz geçilmez parçası.
Onun için adımız da soyadımız da FINDIKLI diyorum.
Sosyal ilişkileri, yaşadığım çevreye katkı sağlamayı çok seviyorum. Eski köy okullarının onarımından tutun da derelerin özgürlüğü için yaptığımız faaliyetlere kadar birçok etkinlikte beraber olduğumuzu biliyorsunuz.
Aday olmaya karar verdiğim zaman en önemli amacım içimde var olan Fındıklı’ya hizmet etmek aşkımı biraz daha genişletmekti. Yoksa “KENDİMİZ İÇİN DEĞİL HALKIMIZ İÇİN” başkanlık yapmanın başka bir yolu olmadığını çok iyi biliyorum.

Bir yurtseverim dedim. İzninizle biraz açayım. Ben bir Cumhuriyet çocuğuyum. Gazi Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşlarının antiemperyalist, aydınlanmacı yolu bana ışık tutuyor. 20. Yüzyılda “Düvel-i Muazzama ya” karşı verdikleri şanlı direniş ve sonrasında hayata geçirdikleri devrimlerin sayesinde; büyüdüm, okudum iş buldum ve ekmeğimi kazanıyor, çocuğumu yetiştiriyorum.

Cumhuriyet’in birlik, beraberlik ve bir arada yaşamak olduğunu biliyorum. Din, mezhep, etnik kimlik, cinsel kimlik gibi ayrımların sadece ve sadece emperyalistlerin işine yaradığını bilirim. Ekmeğini alnının teriyle kazananların, üretilen refahtan adilce pay alabildikleri sürece tek dertlerinin eve ekmek götürmek olduğuna inanırım. Bunun dışında ayrımlar üzerinden siyaset yapanların, bilinçli olmasalar da istemeseler de emperyalistlere hizmet ettiklerini düşünürüm.

Bunların belediye ile ne ilgisi var diyebilirsiniz?
Haklısınız bunlar genel doğrular. Ben de bu doğrular çerçevesinde Fındıklı’da sizler için hizmet üretmeye söz veriyorum. Sizin mutluluğunuza mutluluk katmaya, varsa endişelerinizi azaltmaya çalışacağımı bilmenizi istiyorum. Belki her derdinize çare olamayacağım ama şunu bilin ki her zaman elimden gelenin en iyisiyle yanınızda olacağım.

Saygılarımla”. (Haber Rize)