31 Mart 2019 Yerel Seçimler Rize Aday Tanıtım Toplantısı’nda Yaptığım Konuşma

2729

Çok değerli Grup Başkanvekilim Engin Altay ve çok değerli Milletvekilim ve kadim dostum aynı zamanda birlikte TMMOB’da yöneticilik yaptığım Ahmet Kaya. Ben hep aile olarak tanımlıyorum sizleri. Rize’deki en geniş ailem, sizleri saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.

CHP’nin Rize Fındıklı ilçesindeki ekibiyiz biz. Ben 22. sıradan meclis üyesi Ercüment Şahin Çervatoğlu. 22. sırada olan arkadaşım da Belediye Başkan Adayı bizde. Yerel yönetimler bulunduğu bölgede var olan topluluklara ve yurttaşlara hizmet etmek için vardır. Ama son zamanlarda yerel yönetimler hortumlamak, vatandaşın hakkını gasp etmek, bir avuç çıkarcının; bir avuç zümrenin haklarını korumaktan ibaret olmuştur.

Biz kamusal bir anlayışla toplumcu belediyeciliği Rize’nin Fındıklı ilçesinde, daha önce bize Cumhuriyet Halk Partisi belediyelerinin gösterdiği ışıkla yeniden doğudan hayata geçirmeye ant içtik. Peki neler yapacağız? Belediyenin olmazsa olmazıdır su, çöp ve benzeri. Belediye olmanın gerekleridir bunlar. Bizim vaadimiz bu değil. 22. sırada yer alan en genç arkadaşımızı belediye başkanı yapacağız.

Bizim vaadimiz budur. Belediye Meclisi’ni sadece seçilenlerle değil, Fındıklı halkıyla oluşturacağız. Yani aday olan tüm arkadaşlarımız, mutlaka kuracağımız Kadın Meclisi, mutlaka kuracağımız Gençlik Meclisi ve Esnaf Meclislerinin temsilcileri, bütün köy muhtarları ile birlikte 100 kişilik, Fındıklı halkını temsil eden bir yönetim anlayışı hayata geçireceğiz. Belediye Meclisi ve Belediye Başkanı sadece Fındıklı halkının hizmetçisi olacak.

Yani sözün, yetkinin, kararın Fındıklı halkında olduğu ve Fındıklı halkına rağmen hiçbir şeyin yapılamadığı bir meclis; bir belediye; bir yönetim şekli vaat ediyoruz. Martın sonu bugünden bahardır. Mücadele de biz nefes aldığımız sürece her zaman devam edecektir. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.